Peřej Tours Olomouc - vodácké zájezdy, školní výlety, plavby Olomoucí, půjčovna lodí, firemní akce

Vodácké zájezdy / Plavby historickou Olomoucí

Peřej tours vás již přes 25 let provází nejen po českých a slovenských řekách. Tisíce spokojených klientů, stovky příběhů a nezapomenutelných dobrodružství. Sportovní i poznávací plavby, na jednu hodinu nebo na celý týden. S námi si vodu zamilujete.

Dunajec, Orava, Váh

1.      Den

První den nás čeká přesun z Olomouce do Polského Krościenka nad Dunajcem, kde se utáboříme, odpočineme si po dlouhé cestě a seznámíme se s vodním tokem.

2.      Den

Druhý den začneme krátkým výletem na malebnou zbořeninu hradu Czorstyn, nacházející se nedaleko kempu a poté se i s loděmi přesuneme proti proudu do obce Stromovec, která se nachází přímo pod Czorsztynským jezerem. Odtud nás čeká nezapomenutelná plavba úchvatnou krajinou. Zprvu budeme proplouvat okolo vesnic, kde po levé straně zamáváme na polské a po pravé na slovenské obyvatelstvo. Řeka nás bude svižně unášet a našimi souputníky, se kterými se budeme navzájem vyhýbat budou i všudy přítomné pltě. V obci Červený Klášter, jež je vstupní bránou do Pieninského národního parku nás uchvátí pohled na majestátní skalní útvar – Tri Korunky. Zde se Dunajec začíná zařezávat mezi kopce a skály a tvoří zde úchvatný říční kaňon, ve kterém na nás čekají zajímavé peřeje, a kde budeme kličkovat mezi kamennými hrázkami, které jsou zde vyskládány pro orientaci pltí. Po vyplutí z Pienin se před námi krajina začne opět otevírat a poklidně doplujeme až do cíle dne přímo do našeho kempu v Polském Krościenku.        

3.      Den

 

Třetí den nasedneme na vodu přímo v kempu. Kdo si neužil vlnky včera, dnes si to dosytnosti vynahradí. Ihned po nástupu nás čeká velmi zajímavá peřej, která prověří naše dosavadní vodácké dovednosti. Po celou dobu plavby nám bude pomáhat svižně tekoucí voda a o dlouhé peřejnaté úseky, kde si užijeme hodně srandy, nouze nebude. V půli cesty nás čeká i slalomový kanál, ten si však obeplujeme okolo vedoucím přírodním korytem. Plni nadšení z pohybu a krajiny pak dorazíme do cíle dne, do obce Jazowsko, odkud se přesuneme na Slovensko do Dolného Kubína, místní kemp bude naším stanovištěm další 3 dny.    

4. Den:

Čtvrtý den se dopravíme do obce Tvrdošín nacházející se u vodní nádrže Orava. Četné vlnky a bystrá voda nás provedou malebnou krajinou v údolí mezi horskými celky Malé fatry a Oravské Magury. Odměnou během cesty nám kromě sportovního zážitku bude pohled na námi již známý Oravský hrad v obci Oravský podzámok. Odtud budeme pokračovat autobusem do kempu v Dolním Kubíně.

5. Den:

Pátý den začneme v městě Rožumberok, kde nasedneme na nejdelší slovenskou řeku Váh. Nenáročná trasa táhnoucí se údolím, jež tvoří severní hranici horského celku Velké fatry, nás provede svižně tekoucími peřejkami v sousedství slovenskými vesnic až cíle dne na soutok s řekou Orava u obce Kralovany.

6. Den:

Šestý den začneme v obci Vrůtky, kde nalodíme na říčce Turiec, který nás zanedlouho dovede do hlavního toku řeky Váh. Široká řeka se nám odmění četnými zajímavými peřejemi a malebnou krajinou okolních kopců Malé Fatry. Při cestě nebude nouze o zážitek setkání s místními pltěmi – velkými dřevěnými vory, které splavují tento úsek řeky. Cíl naší cesty pak bude u říčního přívozu pod hradem Strečno, který se nachází nad řekou na vysokém skalním ostrohu. Než osušíme lodě můžete zdolat dlouhé schody a podívat se na hrad který jsme obdivovali z vody, poté již vyrazíme směrem domů

  • před zahájením plavby nás čeká instruktáž a po celou dobu nebude chybět doprovod instruktorů.
  • sleva -1000Kč - děti do 10 let

Dunajec 12-16.7.2013 from Dan Wolf on Vimeo.

Orava - Váh 2013 from Dan Wolf on Vimeo.

Recenze

Peřej logo patička

CK PEŘEJ TOURS s.r.o. / Tř. Svobody 39, 779 00 Olomouc

T: +420 603 11 33 44 / E: info@perej.cz

© CK PEŘEJ TOURS s.r.o. 2020 | design by GOLDEN ORANGE s.r.o.